Batıkent Halı Yıkama

Batıkent Halı Yıkama

Batıkent Halı Yıkama

Halı yıkamada kullanılan farklı teknikler ve aletler vardır. Halıların derinlemesine temizlenmesi için bu işlemlerin profesyonel firmalar tarafından yapılması gerekir. Batıkent halı yıkama firmaları, halı, stor perde, kanepe yıkama gibi işlemleri, uzman kadroları ve profesyonel personelleri ile yapmaktadır.

Batıkent En İyi Halı Yıkama

Halı yıkama, şampuanla, buharla ve köpükle yapılabilir. Halı yıkama yöntemleri içerisinde en çok tercih edilen, şampuanla halı yıkamadır. Tüm yıkama işlemleri öncesinde halının tozu, bir makine aracılığı ile alınır. Tozlarından arındırılan halılar, kullanılan temizlik malzemeleri ile yıkanmaya başlar.

Köpürtme işlemleri ile halıların derinlerine kadar temizlenmesi sağlanmaktadır. Evde uygulanan fırçalama teknikleri, halıların en derinine kadar temizlenmesine yardımcı olmaz. Bakteriler ve virüsler, özel temizlik malzemeleri ve makineler sayesinde tamamen arındırılır.

Geçmişte oto yıkama gibi birçok alanda yapılan halı yıkama, kalitesiz malzeme kullanımı ve uygun olmayan makinelerle yapıldığı için halıların yıpranmasına sebep olmaktaydı. Halı yıkama firmaları, halıların renginde değişme, solma olmadan , kusursuz bir şekilde temizlenmesi adına hizmet sunmaktadır.

Batıkent Halı Yıkama Kurutma Sistemi

Halı yıkama, köpükle, buharla veya kuru temizleme olarak farklı şekillerde yıkanabilir. Halılar için en uygun temizleme tekniğine karar verilme, halının yıpranmayacağı bir  yöntemle temizlik işlemleri sağlanmalıdır. Eğer halılar çok kirli değil ve yıpranma riski yüksek olan ürünlerse, genellikle kuru temizleme yapılır.

Batıkent halı yıkama hizmetleri içerisinde halıların en temiz olmasını sağlayan yöntem, köpüklü halı yıkama tekniğidir. Bu yöntemle yapılan işlemde, halılar döner fırçalarla köpüklenir, temizlik malzemeleri halının en derinine kadar ulaştırılır. Bu sayede üstünkörü temizliklerin aksine, halınız yeni gibi tertemiz görünür ve bakterilerden arındırılır.

Halı Yıkama Hizmeti

Evlerimizde kirlendiğini çok fark etmesek de en çok kirlenen eşyalar, halılardır. Halıların iplikleri arasına bakteriler ve küçük böcekler yerleşebilir. Halı temizliği düzenli yapılmadığında, enfeksiyon riski ortaya çıkmaktadır. Halıların derinlerini görmeniz ve temizliğini yapmanız, süpürme ve silme işlemleri ile pek de mümkün değildir.

Halı yıkama makineleri olsa da bu makineler, halının köpükle temizlenmesini ve yıkanmasını, yüzeysel olarak yapar. Halınız yüzeysel olarak çok temiz görünse de altlarında bakteriler yaşamaya devam edebilir ve kısa süre içerisinde yeniden kirlenir.

Halı yıkama hizmeti veren firmalar, günümüzde en çok ihtiyaç duyulan temizlik firmaları arasında girmiştir. Evlerde temizliği tam olarak sağlanamayan halılar, firmalar tarafından kusursuz bir şekilde temizlenir.

Halı yıkama hizmeti almak istediğinizde, firmalarla iletişime geçerek kullandıkları makineler ve temizlik malzemeleri hakkında bilgi almayı ihmal etmemelisiniz. Oto yıkama gibi yerlerde yapılan temizlikler, halıların solmasına ve renginin değişmesine neden olur.

Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Halılarınızı yıkamak için evde uygulanan yöntemleri tercih edebilir veya halı yıkama firmalarına verebilirsiniz. Firmalarla evde yıkama arasında farklılıklar mevcuttur. Evde yapılan yıkamalarda, sert tahta fırçalar kullanılsa da bu fırçalar, halıların en derinlerine kadar temizlenmesini sağlamaz. Aynı zamanda kullanılan temizlik malzemeleri yanlış seçilirse, halınızın rengi değişir ve ipleri yıpranır.

Makine deterjanları veya bulaşık deterjanları, halı ile mümkün olduğunca temas etmemelidir. Evde yıkama yapılacaksa, arap sabunu gibi daha doğal ürünler tercih edilmeli, halı kimyasal malzemelerle yıkanmamalıdır. Dilerseniz özel halı yıkama şampuanları da alabilirsiniz.

Evde halı yıkama yaygın olarak yapılsa da evde yıkanan halılar çabuk yıpranır ve eskir. Batıkent halı yıkama firmaları, halıların yıpranmaması için özel temizlik malzemeleri ve makineler kullanılır. Aynı zamanda 3-4 aşamadan oluşan, detaylı bir temizlik hizmeti sağlanmaktadır.

Yıkamacılarda halı yıkama şu şekilde yapılır:

 • Öncelikle halıların tozlardan ve ipleri arasına giren atıklardan arındırılması için kaba temizliği yapılır.
 • Daha sonra halının yün, makine halısı gibi çeşitlerine göre en uygun temizlik malzemeleri tercih edilir.
 • Yıkamalarda kullanılan temizlik şampuanları, kimyasal deterjanlardan farklıdır ve halıları yıpratmaz.
 • Halı şampuanlanırken döner fırçalar kullanılır ve fırçalar, iplerinin arasındaki her yere ulaşabilecek uçlara sahiptir.
 • Köpükleme işlemi ardından duruma ve kurutma işlemleri, ayrı makinelerle özenli bir şekilde yapılmaktadır.

Batıkent Halı Yıkama Merkezi

Dayanıklı ve daha uzun ömürlü olan halılar, genellikle dokuma sıklığı fazla olan halılardır. Ancak bu halıların temizliği oldukça zor olduğu için evde yeterince temizlenmesi zordur. Halı yıkama ve kurutma hizmetleri sunan firmalar, her çeşit halının temizlenmesi adına hizmet verir.

Yıkanan halı çeşitleri arasında yün halılar, makine halıları, paspaslar, polyester, akrilik gibi tüm halılar mevcuttur. Halı temizliği, halının çeşidi, dokuma sıklığı gibi birçok etkene göre yapılmalıdır. Firmalar, halı çeşitlerine göre özel yıkama yöntemleri kullanır.

Yıpranma ve renginde değişme riski yüksek olan halılar, kuru temizleme ya da buharla temizleme teknikleri ile yıkanır. Yün halılar genellikle köpüklü yıkama şeklinde yıkanmaktadır. Halı yıkama firmaları, halı çeşidine göre en uygun yıkama tekniğini kullanılır ve halılarınız kusursuz şekilde teslim edilir.

Halı Yıkama Nasıl Olmalı?

Halı yıkama, her şeyden önce çeşidine göre karar verilmesi gereken bir süreçtir. Firmalar, öncelikle halı çeşidini ve dokuma sıklıklarını inceler. Daha sonra yıkama teknikleri müşteri ile paylaşılır ve en uygun tekniğe karar verilir.

Batıkent halı yıkama firması, kuru temizleme, köpükle yıkama, buharla yıkama gibi yıkama alternatifleri sunmaktadır. Tercih ettiğiniz yıkama tekniğine göre temizleme işlemleri, özel yıkama makineleri ile yapılır. Yıkama aşamaları, toz alma, köpükleme ve durulama olarak devam eder.

Batıkent Kanepe ve Yorgan Yıkama

Batıkent halı yıkama firması olarak sağlamış olduğumuz hizmetler arasında kanepe ve yorgan yıkama hizmetlerimiz de mevcuttur. Kanepeler, stor perdeler, yün yorganlar, temizliği en zor olan eşyalardır.

Batıkent stor perde yıkama, kanepe yıkama gibi hizmetlerimiz de farklı yıkama teknikleri ile yapılmaktadır. Kullanılan teknikler, kumaşları yıpratmayacak şekilde, özel makinelerle yapılan temizliklerdir. Aynı zamanda özel temizlik malzemeleri kullanılır ve renklerde solma meydana gelmez.

Kanepeler, evlerde en çok kullanılan eşyalar olduğu için zamanla kararma meydana gelir. Evde uygulanan temizlik yöntemleri, genellikle bu eşyaların renginin düzelmesini sağlamaz. Kanepelerdeki kararmaları ve sararmaları gidermek için derin bir temizleme yapılmalıdır. Firmalar, özel fırçalar yardımı ile temizliği kusursuz bir şekilde yapmaktadır.

Batıkent Halı Yıkama Yorumlar

Halı yıkama firması tercih ederken dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar vardır. Halılar, özel kumaşlardan veya yünden yapılır ve yıpranma riski genellikle yüksektir. Temizlik malzemeleri kaliteli olmayan, doğru yıkama teknikleri kullanmayan firmalar, halınızın renginin değişmesine, morarma, sararma gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Firma seçimi yapmadan önce mutlaka halı yıkama yorumları incelemeli, firmanın kullandığı malzemeler hakkında bilgi almalısınız. Halı çeşitlerine göre yıkama teknikleri farklılık göstermelidir. Bu nedenle firmanın, kuru temizleme, köpükle temizleme gibi farklı hizmetler veriyor olması da önemlidir. Doğru firmalarla anlaştığınızda, halılarınız son derece iyi şekilde temizlenir ve yıpranma meydana gelmez.

Batıkent Halı Yıkama Fiyatları

Halı yıkama hizmetlerinde kullanılan teknikler, temizlik malzemeleri gibi etkenler fiyatların belirlenmesinde dikkate alınan etkenlerdir. Halı yıkama fiyatları, bu etkenlerle birlikte halıların boyutlarına göre belirlenir. Firmalardan halı yıkama fiyatı almanız için metrekare ölçülerini vermeniz ve yıkama tekniği seçmeniz gerekmektedir.

 

Bugünün işini, yarına bırakmayın! Hemen şimdi arayın!

Batıkent Halı Yıkama Fabrikası Uyarıyor!

Günümüzde ortalama bir ev halısının yılda en az 2 kez, altı ayda bir yıkanması sağlığınız açısından çok önemlidir.

Play

Batıkent Halı Yıkama Fiyatları

Servisimiz, Batıkent’te %100 müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi politikası gereği tüm fiyatlarını en ekonomik olacak şekilde dizayn etmiştir.

Tüm halı çeşitleri, kumaş, iplik yapısı, dokuma tekniği ve boyası itibari ile farklı yıkama talimatlarına sahiptir.

Her halının yıkama tekniği farklı olduğu için tüm bu halılar aynı şekilde temizlenmesi mümkün değil ve buna göre fiyatlar değişkenlik gösterir. örneğin: Standart makina halısı ile ipek halıların aynı teknikle ve aynı makinelerde, aynı uygulamalardan geçmesi durumunda ipek halının formunu kaybettiğini ve halının zarar göreceğinin herkesce bilinmesi gerekmektedir.

Batıkent Halı Yıkama Tavsiyeleri

Kuzey halı yıkama müşteri portföyü tamamen tavsiye üzerine oluşmaktadır. Müşterilerimiz aldıkları hizmeti değerlendirip, yakın çevrelerine tavsiye ederler.

Bu şekilde Kuzey Halı Yıkama’nın portföyü oluşmuş olur. Bu sayede biz de işimize verdiğimiz önemi bir kat daha öteye taşımak için var gücümüzle çalışırak, başta bizi yakınlarına tavsiye eden müşterilerimizi, sonrasında da hizmetlerimize istinaden firma güvenirliliğimizi korumuş oluyoruz.

Batıkent’te ister bizimle ister başka bir servisle çalışıyor olun hiç farketmez. Hizmet alımından önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Hizmet alımlarınızdan önce bu hususlara azami özen göstermeniz sizin ve sevdiklerinizin sağlığı açısından büyük önem taşımakta, aynı zamanda harcamalarınızın doğru kullanımınıda büyük ölçüde etkilemektedir.

Dikkat edilecek başlıca tavsiyeler:

 1. Halı yıkama servisinizin, profesyonel bir firma olduğundan emin olun.
 2. Servisinizin kullandığı kimyasalları soruşturun.
 3. Müşteri hizmetleri yaklaşımına dikkat edin.
 4. Fiyat poltikalarını inceleyin. Bazen çok ucuz fiyatlar sizi yanıltabilir ancak ilk dikkat edilmesi gereken konu sağlığınızdır.
 5. Yıkamacınızı araştırın ve buna göre fikirler edinmeye çalışın.

Yıkamadan önce:

Halılarınızı profesyonel bir yıkamaya vermeden önce bazı konulara evde müdahale etmek yararınıza olabilir. Örneğin inatçı lekelere bulaşının ilk anında müdahale etmeniz halınızı olası bir sorundan kurtarabilir.

Bazı lekeler gerçekten çok inatçıdır ve anında müdahale ister. Anında müdahale edilmediğinde ya zararlı kimyasallar kullanılır ya da leke ancak olabildiğince temizlenebilir.

İster inatçı olsun, ister sıradan bir leke bulaşısı olsun. Anında müdahale edin. Lekenin türüne göre bazen bir miktar karbonat, bazen bulaşık deterjanı gibi hafif deterjanlarla müdahale etmek halılarınızı kesin olarak kurtaracaktır.

Leke Çıkarma Rehberi Blogumuzda her çeşit leke çıkarma yöntemlerinden bahsediyoruz. İncelemenizi tavsiye ederiz.

https://www.kuzeyhaliyikama.net/kategori/blog/

Kuzey Halı Yıkama Tercih Sebepleri

Tercih edilmemizin başlıca sebepleri:

 • İşimize maksimum özen gösteriyoruz.
 • Kaliteden ödün vermiyoruz.
 • Müşteri memnuniyeti paradan önce geliyor.
 • Vegan deterjanlar kullanıyoruz.
 • Talimatnameye göre uygulama yapıyoruz.
 • Tavsiye ve önerileri dikkate alıyoruz.
 • Ekonomik fiyatlar sunuyoruz.
 • Zamanında teslimat yapıyoruz.

HİZMETLERİMİZ:

 • Halı Yıkama
 • Koltuk Yıkama
 • Yorgan Yıkama
 • Battaniye Yıkama
 • Yastık Yıkama
 • Nevresim Yıkama
 • Stor Perde Yıkama
 • Zebra Perde Yıkama
 • Halı Tamiri
 • Halı Saçak Tamiri
Sararan Halı Nasıl Temizlenir?

Sararan Halı Nasıl Temizlenir? Uzman Tavsiyeleri Halı yıkama veya temizlemeden sonra sarıya döndü – Yıkanan [...]

Batıkent Halı Tamiri

Batıkent Halı Tamiri Hizmetleri Batıkent halı tamiri servisi 50 yıllık tecrübesi ile Türkiye geneli her [...]

Batıkent Stor Perde Yıkama

Batıkent Stor Perde Yıkama Servisi [...]

Batıkent Batteniye Yıkama

Batıkent Battaniye Yıkama Servisi [...]

Batıkent Yorgan Yıkama

Batıkent Yorgan Yıkama Servisi [...]

Batıkent Yatak Yıkama

Batıkent Yatak Yıkama Servisi [...]

Bizi facebookta takip edin. Kampanya ve indirimlerden önce sizin haberiniz olsun. https://www.facebook.com/ankarakuzeyhaliyikama/

Batıkent’te halı yıkama firması arıyorsanız Kuzey Halı Yıkama her an yanınızdadır. Arayın, gelelim ve halılarınızı üstün kalitede hizmet anlayışı ile tertemiz yıkayalım.

 

Son Güncelleme:  Nis 15, 2022 @ 19:55

Şimdi Ara!