Çayyolu Battaniye Yıkama

Çayyolu Battaniye Yıkama

Çayyolu Battaniye Yıkama Servisi

Çayyolu Battaniye Yıkama uygulamalarımız yeni tip COVID-19 pandemisi ile mücadele kapsamında yeniden düzenlenmiştir. İşletmemizde kişiye özel yıkama sistemlerimiz sayesinde hiçbir bulaşı riski taşımadan, tüm eşyalarınızı güvenle yıkatabilirsiniz.

Battaniyeler, diğer kıyafetler ve yatak takımları gibi, düzenli temizlik gerektirir. Yorganlar kadar çok fazla kullanılan battaniyelerinizi, toz ve toprağın birikmesini önlemek için bunları ayda bir kez yıkamanız önerilir. Battaniyelerin çoğu, doğru ayarlarla çamaşır makinesinde güvenlidir, ancak battaniyeniz için en iyi temizleme yönteminden emin değilseniz, elle de yıkayabilirsiniz veya sizin için biz profesyonel olarak derinlemesine temizleyebiliriz.

Yöntem 1 – Elle Battaniye Yıkama

Çayyolu Battaniye Yıkama
Çayyolu Battaniye Yıkama

Bir küveti soğuk suyla doldurun ve deterjan ekleyin. Battaniyenizin sığması için yeterince büyük bir küvet veya lavabo bulun ve soğuk suyla doldurun. Hafif bir deterjanla karıştırın ve suyun içine yayılmasını sağlayın. Aslında, sadece manüel olarak, nazik bir ortamda bir çamaşır makinesi ile aynı şeyi yapacaksınız, bu da battaniyenin nasıl işlendiği üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve her parçanın temiz olmasına olanak tanır.

 • Küveti çok fazla doldurmayın, battaniyeyi batırdığınızda taşabilir.

Çayyolu Battaniye Yıkama

Battaniyeyi suyla çalkalayın. Yumuşak hareketlerle battaniyeyi suda ileri geri itip çekerek suda hareket ettirin. Battaniyeyi bölüm bölüm yıkayın. Yeteri kadar yıkadığınızı düşündüğünüz bölümü atlamak için battaniyenin katlarını içten dışa değiştirin. Battaniyeniz iyice temizlenene kadar bu uygulamayı tekrar edin.

Çayyolu Battaniye Yıkama
Çayyolu Battaniye Yıkama

Fazla suyu boşaltın. Battaniyeyi küvetten çıkarın ve doymuş suyun akmasına izin verin. Battaniyeyi iki veya üç kez ikiye katlayın ve daha sonra basınç uygulamak ve fazla suyu sıkmak için iki elinizi kullanın. Battaniyeye basmak, sıkmak için daha güvenli bir alternatiftir.

Çayyolu Battaniye Yıkama
Çayyolu Battaniye Yıkama

Sade su kullanarak tekrar yıkayın. Battaniyeyi bir miktar sade soğuk suda hızlı bir yıkama yapın. Bu, battaniyeye batmış olabilecek deterjanları durulayacaktır. Battaniyeyi her bölüme ayrı ayrı dokunarak suyla çalkalayın. Battaniyede sabun kalıntısı kalmadığından emin olun.

 • Durulamadan sonra temiz kalana kadar küveti boşaltın ve taze su ile doldurun. Bunu birkaç kez yapmanız gerekebilir.
 • Yün, ipek ve keten gibi narin çamaşırları elle yıkadığınızdan emin olun. Bu kumaşlar doğal elyaftan dokunur ve sert yıkama yöntemleri ile işlenirse tamir edilemez şekilde hasar görebilir.

Yöntem 2 – Çamaşır Makinası İle Battaniye Yıkama

Çayyolu Battaniye Yıkama
Çayyolu Battaniye Yıkama

Battaniyenin çamaşır makinesine sığdığından emin olun. Yıkadığınız battaniyenin boyutuna bağlı olarak, çamaşır makinesine sığmasını sağlamakta zorluk çekebilirsiniz. Önden yüklemeli rondelalar ve çalkalayıcısız üstten yükleyiciler, tambur geniş olduğu ve battaniyenin hareket etmesi için bolca alan sağladığı için en iyi sonuçları verecektir. Battaniyeniz standart bir çamaşır makinesine sığmayacak kadar büyükse veya özellikle hassas bir malzemeden yapılmışsa, bunun yerine elle yıkayın.

 • Battaniyeyi dışarı çıkarın ve yıkamadan önce gevşek kiri veya tozu temizlemek için iyice silkeleyin.
 • Servislerde kullanılan çamaşır makineleri tipik olarak ticari yıkayıcılardan daha büyüktür ve özellikle büyük veya kalın bir battaniyeyi yıkıyorsanız en iyi seçenek olabilir.
Uzman İpucu

Battaniyenizi makinede yıkamadan önce bakım etiketini okuyun.

Daima üreticinin bakım talimatlarına uyun. Bazı battaniyeler sadece elle yıkanabilirken bazıları makinede yıkanabilir, ancak sadece ‘Narin’ ayarında yapılabilir.

Çayyolu Battaniye Yıkama

Hızlı bir renk testi yapın. Battaniye daha önce hiç yıkanmamışsa, battaniyeyi renklendirmek için kullanılan boyanın yıkayıcıda çalışıp çalışmayacağını hızlıca test etmek iyi bir fikir olabilir. Battaniyenin renkli bir kısmını birkaç dakika soğuk suda bekletin, sonra rengin akıp akmadığını görmek için battaniyeyi bir parça düz beyaz kumaş veya kağıt havlu ile temizleyin. Test bezi üzerinde önemli miktarda renk varsa battaniyeyi elle yıkayın.

 • Yeni veya parlak renkli bir battaniyeyi diğer kıyafetlerle yıkamaktan kaçının.

Çayyolunda 25 Yıldır Biz Varız.

Çayyolu Battaniye Yıkama
Çayyolu Battaniye Yıkama

Hafif bir döngü seçin ve soğuk su kullanın. Makinede battaniye yıkarken, daima soğuk su kullanın ve en yumuşak yıkama çevrimini seçin. Çamaşır makineleri kıyafetler üzerinde pürüzlüdür. Bunun dezavantajı, tüm eğirme, dayak ve ajitasyonun battaniyenizi şekilden uzatabilir ve öncekinden daha kötü görünmesine neden olabilir. Benzer şekilde, sıcak su iplikleri çekebilir ve boyanın akmasına neden olabilir. Bunun farkında olun ve battaniyenizi hasardan koruyun.

Çayyolu Battaniye Yıkama

Hafif bir deterjan ekleyin. Doldurulduktan sonra ancak battaniyeye koymadan önce çamaşır makinesine az miktarda hafif bir deterjan dökün. Bu şekilde, deterjan yumuşak bir yıkama çözeltisi oluşturarak ve deterjanı doğrudan battaniyenin üzerine dökmek zorunda kalmamanız için su boyunca eşit olarak dağılacaktır. Çoğu çamaşır sabunu büzücüdür ve yüksek konsantrasyonda tekstil ürünlerinde yıpranmaya ve solmaya neden olabilir, bu nedenle hassas çamaşırlar için onaylanmış bir deterjan seçin ve üzerinde durun.

 • Biraz uzun bir yol kat ediyor: Deterjanla dolu bir çeyrek kapak.

Çayyolu Battaniye Yıkama

Çamaşır makinesini eşit şekilde yükleyin. Battaniyeyi çamaşır makinesine yerleştirin, kilosunun ve kütlesinin tamburun iç kısmına eşit olarak dağıldığından emin olun. Aksi takdirde, battaniyenin tüm yüzeyleri eşit olarak temizlenmez ve yıkama döngüsü sırasında üretilen hareket yıkayıcıyı dengeden atabilir. Kullandığınız çamaşır makinesinde bir merkezi karıştırıcı varsa, battaniyeyi indirdiğinizde karıştırıcının etrafına gevşek bir şekilde sarın.

Çayyolu Battaniye Yıkama

Battaniyeyi yıkayın. Battaniyeyi yıkama işleminden geçirin. Battaniye ağır veya sentetik bir malzemedeyse, tam bir yıkama döngüsünü bitirmesine izin vermek iyidir. Bununla birlikte, battaniyeyi çıkarıp 3-5 dakika sonra çamaşır makinesini tahliye edebilirsiniz; yün veya tüy gibi hassas ve doğal kumaşlar için, battaniyenin tam bir yıkama, durulama ve sıkma döngüsüne girmesine gerek yoktur.

 • Battaniye çamaşır makinesinde ne kadar uzun olursa, eğik, gergin veya hasarlı olma olasılığı o kadar yüksek olur. Özellikle sıkma döngüsü bazı kumaşlar için çok kuvvetli olabilir.
 • Çamaşır makinesinde yıkanabilir kumaşlar arasında preshrunk pamuklar ve esnemeyen veya daralmayan polyester ve naylon gibi sentetik malzemeler bulunur.

Yöntem 3 – Kurutma Makinesi

Çayyolu Battaniye Yıkama

Kurutma makinesini düşük ısı ayarına getirin. Battaniyenizi kurutmak için bir kurutma makinesi kullanırken, ısı ayarını düşük ve orta arasında tutun. Daha yüksek ısı, battaniyeyi daraltabilir veya polyester gibi sentetik malzemelerin kavrulmasına neden olabilir. Aşağı veya yün bir battaniyeyi kurutuyorsanız, kurutucuyu çamaşır makinesine koyun.

 • Isı kullanmadığından çamaşır kurutma işlemi daha uzun sürer ve yalnızca doğal bir kumaşa zarar verme konusunda endişeleriniz varsa kullanılmalıdır.
 • Bir kez daha, pamuk ve sentetikler tamamen kurutucu onaylı esnek kumaşlardır (sadece bir süre sonra yanmaya eğilimli oldukları için sentetikler üzerinde yüksek ısıya dikkat edin).

En Ekonomik Battaniye Yıkama Fiyatları Kuzey’de

Çayyolu Battaniye Yıkama

Battaniyeyi kurutucuya yükleyin. Bir kez daha, battaniyenin kurutucuya eşit olarak dağıtıldığından emin olun. Battaniyenin namluda gevşek bir şekilde uzanmasına izin verin ve demet yapmamaya çalışın.

 • Kurumaya başlamadan önce kurutucunun tiftik tuzağını temizleyin. Yatak takımları gibi kabarık eşyalar, biriktikçe yangın tehlikesi oluşturabilecek çok fazla tüy bırakma eğilimindedir.

Çayyolu Battaniye Yıkama

Battaniyenin kurumasına izin verin. Battaniyeniz ağır bir yapıya sahipse veya birçok kez yıkanıp kurutulduysa, düşük sıcaklıkta tam bir kurutma döngüsünden geçmesine izin vermek uygun olmalıdır. Hassas veya gevşek dokunmuş battaniyeleri kısa patlamalar halinde kurutun ve battaniyenin kurumasına dikkat edin. Kurutma makinesinin zamanlayıcısını istediğiniz süre için ayarlayın veya kurutma işlemi boyunca battaniyeyi izleyin.

 • Hassas bir battaniyenin kurutulması saatlerce sürebilir. Kurutma döngüsünün sonunda kurutucuyu sıfırlayın ve battaniye artık nemli olmayana kadar tekrarlayın.
 • Aşırı kurutma, büzülmeye veya hasara neden olabilir. Kuruduğunuz battaniyeye uygun süreyi seçin ve makineyi daha uzun süre kuruturken zaman zaman bir his verin.
Çayyolu Battaniye Yıkama
Çayyolu Battaniye Yıkama

Battaniyeyi çıkarın ve asın. Hala biraz nemliyken battaniyeyi kurutucudan çıkarın. Çoğu durumda, battaniyelerin hava kurumasını bitirmesine izin vermek tercih edilir – kalan nem dağıldıkça ve büzülme, kavurma, germe ve statik ile uğraşma kederini korurken battaniyeye taze bir kabarıklık aşılamaya yardımcı olur. Battaniyeyi elle düzeltin, sonra ya bir çamaşır ipinden asın ya da geniş ve düz bir şeyin üzerine asın. Battaniyeyi tamamen kuruyana kadar bekletin.

 • Kurutma rafı veya ütü masası, çamaşır ipi için yer yoksa, kurutma battaniyesini örtmek için yararlı olabilir.
 • Her iki tarafı doğrudan hava akışına maruz bırakmak için örtüyü periyodik olarak ters çevirin.

Yöntem 4 – Doğal Kurutma

Çayyolu Battaniye Yıkama

Kalan suyu bastırın. Battaniyenizi yıkadıktan sonra havayla kurutmaya karar verirseniz, önce battaniyeden mümkün olduğunca fazla nem aldığınızdan emin olun. Bu size çok fazla kuruma süresi kazandıracaktır. Battaniyeye basmayı unutmayın, sıkmayın veya demet yapmayın.

Çayyolu Battaniye Yıkama

Battaniyeyi as. Bir çamaşır ipi veya ütü masası kullanarak, battaniyeyi kuruması için düzleştirin ve asın. Asılı kurutma, havanın hareketi nedeniyle dışarıda yapıldığında en iyi sonucu verir, ancak dışarıda kıyafetleri kurutmak için bir yeriniz yoksa, bir fanı da açabilir veya battaniyenin bir gece bekletmesine izin verebilirsiniz.

 • Battaniyeyi asmadan önce tüm kırışıklıkları ve kıvrımları düzeltin, aksi takdirde battaniye düzensiz kırışır ve kurur.
 • Asarak kuruturken battaniyenin tamamen gerildiğinden emin olun. Daha büyük yüzey alanı daha hızlı, daha kapsamlı kurutma anlamına gelir.
 • Yün, ipekler, çarşaflar ve tığ işi gibi gevşek örgü işine sahip battaniyeler daima asılmalı ve kurumaya bırakılmalıdır. Bu, kolayca hasar gören kumaşları işlemenin en nazik yoludur ve daha fazla yıkama ve kurutma için onları korumaya yardımcı olacaktır.

Çayyolu Profesyonel Battaniye Yıkama Servisi

Çayyolu Battaniye Yıkama

Battaniyeyi kuru havlular arasında toplayın. Alternatif olarak, ıslak battaniyeyi iki temiz, kuru havlu arasında sandviç yapın ve birlikte katlayın veya katlayın. Havlular, her iki taraftan battaniyeden nemi alacak ve daha hızlı kurumasına yardımcı olacaktır. Nemli battaniyeye baskı uygulamak ve battaniyeyle havlular arasındaki teması artırmak için rulonun üzerine kitap gibi ağır bir nesne yerleştirin.

 • Havlu yönteminin bir avantajı, zaten sarılmış veya düzgünce katlanmış olduğundan, battaniyeyi kuruduktan sonra düzeltmeye gerek olmamasıdır.
 • Havlular arasında kuruyan bir battaniyeden suyu bastırmak için ders kitabından daha ağır bir nesne kullanmak, battaniyeyi yanlış şekillendirebilir veya tamamen kuruduğunda kırışıklıklara neden olabilir.

Çayyolu Battaniye Yıkama

Battaniyeyi döşeyin. Alan için bastırılırsanız veya havlu yöntemini kullanmak istemiyorsanız, battaniyeyi yerleştirmek için açık ve düz bir alan bulun. Kurudukça fazla nemi emmek için battaniyenin altına birkaç kuru havlu yerleştirin ve her iki tarafta havaya maruz kalmasını sağlamak için battaniyeyi ters çevirin. Bu, diğer kurutma yöntemlerinden çok daha uzun sürecektir, ancak minimum çaba gerektirir. Tamamen kuruduktan sonra kırışıklıkları gidermek için battaniyenin üzerine bir demir sürmeniz gerekebilir.

 • Bu yöntem, yün gibi hassas kumaşlardan yapılmış ve titiz yıkama ve kurutmaya tabi tutulduğunda kolayca uzayan ve şeklini kaybeden battaniyeler için de yararlı olacaktır.
 • Ütü yaparken düşük ısı kullanın ve battaniyedeki sorunlu noktaları sadece bir veya iki kez hafifçe geçirin.

Evde uygulayabileceğiniz güncel leke çıkarma yöntemlerinin anlatıldığı https://www.kuzeyhaliyikama.net/kategori/blog/ kategorimizi ziyaret edin.

Google Haritalardaki müşteri yorumlarımızı inceleyin. İşletmemizden aldığınız hizmeti sizde yorumlayın ve yıldız verin. https://g.page/r/CftiJ0b03Q2TEAg/review

Neden biz?

İnsanlar neden bizi tercih ediyorlar?
 • İşimize Maksimum Özen Gösteriyoruz.
 • Kaliteden Ödün Vermiyoruz.
 • Müşteri Memnuniyeti Paradan Önce Geliyor.
 • Vegan Deterjanlar Kullanıyoruz.
 • Talimatlara Göre Uygulama Yapıyoruz.
 • Tavsiye ve Önerileri Dikkate Alıyoruz.
 • Ekonomik Fiyatlar Sunuyoruz.
 • Zamanında Teslimat Yapıyoruz.

HİZMETLERİMİZ:

 • Halı Yıkama
 • Koltuk Yıkama
 • Yorgan Yıkama
 • Battaniye Yıkama
 • Yastık Yıkama
 • Nevresim Yıkama
 • Stor Perde Yıkama
 • Zebra Perde Yıkama
 • Halı Tamiri
 • Halı Saçak Tamiri
Sararan Halı Nasıl Temizlenir?

Sararan Halı Nasıl Temizlenir? Uzman Tavsiyeleri Halı yıkama veya temizlemeden sonra sarıya döndü – Yıkanan [...]

Batıkent Halı Tamiri

Batıkent Halı Tamiri Hizmetleri Batıkent halı tamiri servisi 50 yıllık tecrübesi ile Türkiye geneli her [...]

Batıkent Stor Perde Yıkama

Batıkent Stor Perde Yıkama Servisi [...]

Batıkent Batteniye Yıkama

Batıkent Battaniye Yıkama Servisi [...]

Batıkent Yorgan Yıkama

Batıkent Yorgan Yıkama Servisi [...]

Batıkent Yatak Yıkama

Batıkent Yatak Yıkama Servisi [...]

Batıkent Koltuk Yıkama

Batıkent Koltuk Yıkama Servisi   [...]

Çayyolu Koltuk Yıkama

Çayyolu Koltuk Yıkama Servisi Çayyolu koltuk yıkama hizmeti sadece döşeme takımının her tarafında lekeler varken [...]

Çayyolu Yatak Yıkama

Çayyolu Yatak Yıkama Servisi Çayyolu yatak yıkama hizmetlerine, Kuzey Halı Yıkama olarak 2003 yılında başladığımızda, [...]

Yün Halı Nasıl Yıkanır?

Evde Yün Halı Temizliği Yün halı nasıl yıkanır sorusuna yanıt aradığımız makalemizin sonunda artık evinizde [...]

Çayyolu Battaniye Yıkama

Çayyolu Battaniye Yıkama Servisi Çayyolu Battaniye Yıkama uygulamalarımız yeni tip COVID-19 pandemisi ile mücadele kapsamında [...]

Halı Lekeleri Nasıl Çıkar?

Halı Lekeleri Nasıl Çıkar? “Halı lekeleri nasıl çıkar? Halı leke çıkarıcı ürünleri nelerdir? Evde leke [...]

Batıkent Halı Yıkama

Batıkent Halı Yıkama Halı yıkamada kullanılan farklı teknikler ve aletler vardır. Halıların derinlemesine temizlenmesi için [...]

Dikmen Halı Yıkama

Dikmen Halı Yıkama Servisi Dikmen halı yıkama hizmetleri, Ankara’nın en büyük halı yıkama fabrikası Kuzey [...]

Yaşamkent Halı Yıkama

Kurulduğu ilk günden itibaren halı yıkama hizmetlerini güven içinde sunmakta olan Yaşamkent halı yıkama firmamız [...]

Bilkent Halı Yıkama

Bilkent Halı Yıkama Bilkent Halı Yıkama Firmaları arasında saygın bir yere sahibiz. İşletmemiz %100 müşteri [...]

 

Son Güncelleme: Tem 20, 2020 @ 22:08

 

Call Now ButtonŞimdi Ara!